Video. Lucescu, de neoprit. PAOK este in semifinalele Cupei Greciei

Tibi Demeter
in Stiri sportive
08/02/2018, 21:54

PAOK Salonic, echipa antrenată de fostul antrenor al echipei naţionale a României, Răzvan Lucescu, s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei, după ce a câştigat şi manşa retur a partidei cu Atromitos din sferturile de fiinală ale competiţiei.

Echipa lui Lucesc a câştigat cu 3-1 returul, după ce a câştigat partida din tur cu 2-0, pe teren propriu. Yevgeniy Shakhov a deschis scorul în minutul 30, în timp ce Theodoros Vasilakakis a restabilit egalitatea după ce a intrat pe teren în debutul părţii secunde. Spaniolul Jose Canas, în minutul 67 şi Efthymios Koulouris în ultime minute aveau să stabilească scorul final.

Echipa lui Lucescu se află pe primul loc şi în campionat

PAOK Salonic are 13 victorii consecutive în toate competiţiile şi este pe primul loc în campionatul grec, având un avans de două puncte faţă de AEK Atena şi patru faţă de Olympiakos, marea favorită la câştigarea celor două competiţii interne.

În penultimul act al Cupei Greciei, echipa antrenată de Răzvan Lucescu se poate duela cu una dintre Panionios, AEL Larissa sau AEK Atena. Trupa fostului tehnician de la Rapid are şanse mari să reuşească o dublă istorică pentru PAOK.