Video. Keşeru, dublă pentru Ludogoreţ! I-au anulat un gol cu călcâiul

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

UPDATE, ora 19:00 / Claudiu Keşeru a reuşit să marcheze al doilea său gol în meciul cu Vereya. În minutul 72, internaţionalul român a executat perfect o lovitură liberă.

Campionatul din Bulgaria a ajuns la prima etapă din play-off, iar Ludogoreţ este mare favorită să câştige titlul. Claudiu Keşeru, titular în meciul cu Vereya, a marcat, din penalty, în minutul 40 şi a ajuns la al 17-lea gol în actualul sezon din Parva Liga.

Internaţionalul român a ratat câteva ocazii importante în prima repriză a meciului. Mai mult decât atât, atacantul de 31 de ani a avut un gol anulat în minutul 14, însă reuşita, cu călcâiul, nu a fost validată din cauza unui ofsaid.

Moţi, absent la Ludogoreţ – Vereya

Ludogoreţ ocupă primul loc în Parva Liga, cu 69 de puncte, cu şase mai mult decât ŢSKA Sofia. Claudiu Keşeru se apropie, în topul celor mai buni marcatori ai sezonului, de Fernando Karanga, de la formaţia din capitala Bulgariei, care a înscris 22 de goluri. Cosmin Moţi nu a făcut parte din lotul lui Ludogoreţ pentru meciul cu Vereya.