Veste bună pentru FCSB. Lugano s-a chinuit cu o echipă din Liga 4

Iuliana Spirache
în Stiri sportive
27/10/2017, 17:55

Reuşită chinuită pentru FC Lugano, adversara Stelei din Grupa G a Europa League. Trupa din Elveţia a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Cupei Elveţiei.

FC Lugano, adversara Stelei din Grupa G a Europa League, a învins, joi, 26 octombrie, în deplasare, echipa din Liga a 4-a, Schotz. Meciul formaţiei din Elveţia a ajuns la prelungiri, iar FC Lugano s-a impus cu scorul 3-2, şi s-a calificat în sferturile de finală a Cupei Elveţiei. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi din Cupa Romaniei

Lugano o va întâlni pe Grasshoppers Zurich în sferturile Cupei Elveţiei

FC Lugano a condus cu scorul de 1-0, prin golul înscris de francezul Bnou Marzouk, în minutul 54. Aziri de la Schotz a egalat în munutul 90. Astfel, meciul a ajuns la prelungiri, iar ungurul Vecsei i-a adus pe oaspeţi în avantaj, după 2 minute de la fluierul de start a prelungirilor. Lugano a rămas în zece jucători după ce Bnou Marzouk a primit cartonaşul roşu, în minutul 97.

Schotz a reuşit egalarea în minutul 105 prin Gansler, dar Domen Crnigoj şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor şi a calificat-o pe FC Lugano în sferturile de finală ale Cupei Elveţiei, în minutul 118. În sferturi, FC Lugano va întâlni formaţia Grasshoppers Zurich.

Steaua – Lugano va avea loc pe 7 decembrie, de la ora 22:05, în Bucureşti, în Grupa G a Europa League. În tur, echipa lui Nicolae Dică s-a impus în meciul jucat la Lucerna, scor 2-1.