Video. Real Madrid, succes la limită pe terenul celor de la Malaga. Isco, gol superb!

Tibi Demeter    Vicentiu Dinescu
in Fotbal international
15/04/2018, 23:37

UPDATE, ora 23:35 /  Real Madrid s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Malaga, într-o partidă în care Isco a deschis scorul în minutul 29 pentru campionii en-titre, iar Casemiro a majorat avantajul în partea secundă a disputei. Gazdele au redus din avantaj în minutele de prelungire prin Diego Rolan, dar mult prea târziu. VEZI AICI REZUMATUL

UPDATE, ora 21:05 / Isco a deschis scorul în minutul 29 cu o execuţie superbă din lovitură liberă împotriva echipei de la care a fost cumpărat de Real Madrid.

UPDATE, ora 21:05 / Zinedine Zidane a decis să menajeze mai mulţi jucători importanţi în deplasarea de la Malaga. Echipa de start a ”galacticilor” este următoarea: Navas – Carvajal, Vallejo, Sergio Ramos, Theo Hernandez – Casemiro, Kovacic, Isco – Lucas, Benzema, Asensio. VEZI AICI MECIUL ONLINE

Formaţia antrenată de Zinedine Zidane a reuşit calificarea în semifinalele Ligii Campionilor, dar are emoţii în ceea ce priveşte ocuparea ultimului loc pe podium în clasamentul intern. Campionii en-titre sunt la 18 puncte marea rivală Barcelona şi la un punct de Valencia, ocupanta ultimului loc de pe podium.

Tehnicianul madrilenilor a decis să-şi menajeze o parte dintre vedet pentru deplasarea de la Malaga, printre cei lăsaţi acasă fiind Cristiano Ronaldo, Raphael Varane sau Cristiano Ronaldo, înaintea partidei cu ultima clasată.

Malaga – Real Madrid LIVE STREAM Primera Division. Oaspeţii se concentrează pe Ligă

Malaga – Real Madrid LIVE STREAM Primera Division. Trupa de pe Bernabeu şi-a compromis şansele la obţinerea titlului în Primera Division, dar elevii lui Zidane au o şansă extrem de bună pentru a cuceri al treilea trofeu UEFA Champions League consecutiv.