Malmo – CFR Cluj 1-1 în turul 2 Champions League. Vezi rezumatul video

Iuliana Spirache
în Champions League
01/08/2018, 22:19
Malmo - CFR Cluj 1-1 în turul 2 Champions League. Vezi rezumatul video

Malmo – CFR Cluj s-a jucat în manşa a doua a turului II preliminar al Champions League, scor 1-1. În partida tur, pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, ardelenii au fost învinşi de suedezi cu scorul de 1-0, după golul înscris de Carlos Strandberg în minutul 45.

Damjan Djokivic a deschis scorul în minutul 36, după ce a trimis balonul în poarta lui J. Dahlin cu o lovitură din foarfecă. În prima repriză a avut loc şi accidentarea gravă a lui Ciprian Deac. Atacantul a fost înlocuit de Sebastian Mailat în minutul 42 al poartidei Malmo – CFR Cluj.

Arnor Traustason a dat un gol de senzaţie

În minutul 55 al partidei din Suedia, Arnor Ingvi Traustason a şutat de la 25 de metri, iar mingea s-a oprit direct în vinclul porţii lui Arlauskis. Emmanuel Culio a fost eliminat în minutul 77, după ce a încasat cel de-al doilea cartonaş galben.