Nicio categorie

VIDEO / Man City a trecut peste umilinţa cu Bayern: Negredo şi Aguero au făcut spectacol cu Everton

Echipa lui Pellegrini şi-a revenit după eşecurile consecutive cu Aston Villa, în campionat, şi Bayern, în Liga Campionilor, învingînd acasă, cu scorul de 3-1, pe Everton....
Autor: Alin Miu | 05.10.2013 | 17:33

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 16 prin belgianul Lukaku, City egalînd un minut mai tîrziu după reuşita lui Negredo. A fost 2-1 la pauză pentru gazde, care au mai marcat prin Aguero.

Tot Aguero a executat şi penalty-ul care a dus la golul trei. Acesta a şutat în bară, însă mingea s-a lovit de spatele portarului Howard, intrînd în cele din urmă în plasă.