Nicio categorie

Marco Reus, omul meciului Germania – Suedia 2-1 la CM 2018

Autor: Razvan Nicolae | 23.06.2018 | 23:14
Marco Reus, omul meciului Germania - Suedia 2-1 la CM 2018

Marco Reus a fost ales de FIFA omul meciului Germania – Suedia 2-1 la Campionatul Mondial 2018. Atacantul de 29 de ani a marcat primul gol al victoriei campioanei mondiale, iar nemţii pot spera la o calificare în optimile de finală ale turneului final din Rusia.

Fotbalistul Borussiei Dortmund a marcat cu un şut din interiorul careului, în minutul 49, în momentul în care Suedia era în avantaj pe tabela de marcaj. Pe lângă reuşita din startul celei de-a doua reprize, Marco Reus a mai ratat câteva ocazi mari.

Marco Reus, omul meciului Germania – Suedia 2-1 la CM 2018, golul 10 la naţională

Marco Reus, omul meciului Germania – Suedia 2-1 la CM 2018, a marcat al zecelea gol la naţională, acesta bifând 33 de selecţii pentru “Die Mannschaft”. Fotbalistul de 29 de ani este la prima prezenţă la un Campionat Mondial, acesta ratând turneul final din 2014 din cauza unei accidentări.