Marius Şumudică, înfrângere în Turcia! Şir negru în ultimele meciuri

in SuperLiga Turcia
20/04/2018, 22:16
Marius Şumudică, înfrângere în Turcia! Şir negru în ultimele meciuri VIDEO
Marius Şumudică, încă o înfrângere în Turcia

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a fost învinsă de Başakşehir, scor 1-3, în etapa a 30-a din prima ligă din Turcia. Formaţia din Anatolia ocupă locul şase în clasment, dar ar putea să fie întrecută de Goztepe, care se află la două puncte în spatele lui Kayseri. VEZI GOLURILE AICI.

Edin Visca a dechis scorul în minutul 28, din pasa lui Arda Turan. După pauză, Umit Bulut a adus egalarea pentru Kayserispor, însă Başakşehir a revenit în avantaj după reuşita lui Arda Turan din minutul 67. În minutele de prelungire, Eljero Elia a mărit avantajul liderului provizoriu.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Românii, titulari pentru echipa lui Mariu Şumudică

Silviu Lung Jr, Cristi Săpunaru, Tiago Lopes, Fernando Boldrin şi William De Amorim au fost titulari în echipa lui Marius Şumudică. Kayserispor are un final de sezon slab în prima ligă din Turcia, echipa înregistrând patru înfrângeri în ultimele cinci meciuri.