Marseille, campioană de toamnă! Echipa lui Bielsa, victorie în ultima etapă a turului

Marian Popovici
in Nicio categorie
21/12/2014, 17:29

Olympique Marseille a cîştigat cu 2-1 meciul de pe teren propriu cu Lille şi este campioană de toamnă în Hexagon, avînd 3 puncte peste PSG, 41 faţă de 38 de puncte.

Marseille a avut un meci greu cu Lille, oaspeţii oferind o replică pe măsură. Autogolul lui Roux le-a oferit elevilor lui Bielsa avantajul înainte de pauză, însă Gueye a egalat pentru Lille în minutul 61. Golul victoriei a fost marcat de Batshuayi. Campionatul francez se reia pe 9 ianuarie.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!