VIDEO. Germania cîştigă grupa C la golaveraj! Ucraina pleacă în genunchi acasă

1. Germania 7p

2. Polonia 7p

3. Irlanda de Nord 3p

4. Ucraina 0 p

Final de meciuri! Germania se impune cu 1-0 împotriva Irlandei de Nord şi cîştigă grupa C! Polonia cîştigă cu 1-0 meciul împotriva Ucrainei şi se califică de pe locul 2.

Min. 85: Ucraina aleargă după egalare şi ratează cîteva şanse bune! Dacă Polonia mai marchează o dată, atunci liderul grupei se decide la clasamentul fair-play. Tot Germania ar fi lider, în condiţiile în care are 3 cartonaşe galbene încasate faţă de 5 de polonezi

Min. 84: Germania continuă să rateze o mulţime de ocazii! McGregor a fost mare astăzi

Min. 54: GOOOOOOOOOOOL Polonia! Kuba Blaszczykovski deschide scorul un şut superb din interiorul careului – VEZI GOLUL AICI

Min. 52: Nemţii au reînceput festivalul ocaziilor uriaşe. Reus a ratat două şanse uriaşe în 2 minute

ssd

Start în reprizele secunde

PAUZĂ pe cele două stadioane! Polonia şi Ucraina sînt la egalitate, scor 0-0. Germania domină autoritar disputa cu Irlanda de Nord şi are 1-0.

Min. 40: Meciul s-a mai liniştit între Ucraina şi Polonia. După un început de foc, ocaziile s-au mai rărit la cele două părţi

Min. 34: Muller e urmărit de ghinion. Mai trimite o dată în bară

Min. 30. GOOOOOOOOOOOL Germania! Gomez deschide scorul pentru nemţi după un festival de ratări la poarta nord-irlandezilor – VEZI VIDEO AICI

Min. 27: BARĂ Germania! McGovern e salvat încă o dată. Tot Muller a ratat

Min. 23: Festival de ratări ale Germaniei în meciul cu Irlanda de Nord. Muller e pînă acum ratangiul şef

Min. 18: Meci cu o mulţime de ocazii pe Velodrome. Yarmolenko ratează o şansă uriaşă

Min. 8: Muller ratează o şansă uriaşă, însă e e blocat de McGovern

Min. 4: Lewandowski ratează o ocazie URIAŞĂ! Polonia începe tare. În primul minut, Milik a tras în portar

START în cele două meciuri

Atmosferă senzaţională pe ambele stadioane. Biletele sînt sold out atît pe Stade Velodrome, cît şi pe Parc des Princes

Se intonează cele două imnuri

Cele două formaţii intră pe teren

UPDATE 18:21 / O privelişte frumoasă din vestiarul Irlandei de Nord (sursa foto: Uefa.com):

dadw

UPDATE 18:10 / Au apărut echipele de start în Irlanda de Nord – Germania:

germania

Echipele de start în Ucraina – Polonia:

45

UPDATE 17:55 / A mai rămas o oră pînă la startul ultimelor meciuri din grupa C. Ucraina joacă împotriva Polonia şi Germania evoluează împotriva Irlandei de Nord. Meciurile pot fi urmărite pe FANATIK.RO (Sursă foto: Uefa.com)

dda

Ziua a 12-a de la Euro propune un adevărat regal fotbalistic. Patru meciuri se dispută marţi, care vor decide clasamentul final în grupele C şi D.

Grupa C: Ucraina – Polonia, ora 19:00

Polonia-Ucraina se joacă marţi, de la ora 19:00 în ultima etapă din grupa C a competiţiei. “Leşii” sînt ca şi calificaţi în optimile competiţiei cu 4 puncte, iar Ucraina a fost prima echipă eliminată matematic de la acest Euro.

Grupa C: Germania – Irlanda de Nord, ora 19:00

Germania-Irlanda de Nord se dispută marţi, de la ora 19:00 în ultima etapă din grupa C. Nemţii se impun în grupă dacă înving, doar o victorie la scor a polonezilor mai putînd perturba clasamentul la vîrful său.

Grupa D: Croaţia – Spania, ora 22:00

Spania şi Croaţia joacă derby-ul grupei D, marţi, de la ora 22:00. Cine cîştigă meciul se va impune şi în grupă. Ibericii au 6 puncte şi le convine şi un rezultat de egalitate pentru a merge în optimi de pe primul loc.

Grupa D: Cehia – Turcia, ora 22:00

Cehia-Turcia se joacă marţi, de la ora 22:00 în ultima etapă din grupa D. E un meci decisiv pentru cele două formaţii care îşi joacă ultima şansă la calificare.