Carousel hot news

“Massone nu are ce căuta în fotbal! Trebuie penalizat!”

Ceahlăul a pierdut partida cu Viitorul, scor 1-2, iar Angelo Massone, patronul grupării moldovene, a luat foc după ce arbitrul a acordat un penalty pentru oaspeţi în prelungiri. Italianul a...
05.04.2015 | 20:37

Ceahlăul a pierdut partida cu Viitorul, scor 1-2, iar Angelo Massone, patronul grupării moldovene, a luat foc după ce arbitrul a acordat un penalty pentru oaspeţi în prelungiri. Italianul a intrat pe teren şi s-a certat cu toată lumea, motiv pentru care a fost trimis în tribună. Mai mult, Massone i-a arucat cuvine grele şi lui Gică Hagi.

Invitat în studioul Look TV, Cornel Ţălnar a rămas şocat cînd a văzut comportamentul lui Angelo Massone.

„Asemenea oameni nu au ce căuta în fotbal. Eu nu am mai văzut niciodată aşa ceva pe un stadion din România. Este o ieşire în totală discordanţă cu tot ce înseamnă fotbalul. Va trebui penalizat drastic”, a spus Ţălnar.