Meci istoric în Cehia: Victorie la 7 goluri diferenţă

Alin Miu
in Nicio categorie
19/08/2013, 23:29

Rareori s-a întîmplat ca Slavia Praga să piardă cu un asemenea scor de-a lungul celor 121 de ani de existenţă. Echipa din Capitala Cehiei a fost umilită azi cu 0-7, pe teren propriu, de Teplice.

Interesant e că, pe toată durata precedentului sezon, Slavia a primit numai 11 goluri acasă, în vreme ce Teplice a marcat doar 16 goluri în deplasare.

Meciul a fost relativ echilibrat pînă la pauză, cînd oaspeţii conduceau cu 2-0. Golul trei a venit în minutul 64, în vreme ce restul de patru reuşite au fost realizate în ultimele 20 de minute de joc.