Meciul amical dintre Viitorul și Lechia Gdansk, oprit după 49 de minute. Video

21.01.2019 | 20:09
Terenul unde s-a jucat o repriză din meciul amical Viitorul - Lechia Gdansk

FC Viitorul Constanța s-a duelat cu Lechia Gdansk, liderul la zi din Polonia, dar meciul amical nu a putut să fie dus până la final. Polonezii conduceau cu 2-1 în minutul 49, atunci când arbitrul central a decis să oprească jocul din cauza polii.

Terenul unde se juca meciul amical dintre Viitorul Constanța și Lechia Gdansk a fost inundat, iar jucătorii celor două echipe abia mai puteau să alerge. Primul gol al partidei a fost înscris de Zukowski, în minutul 8, iar Ianis Hagi a egalat în minutul 23, cu un șut din 6 metri. Patryk Lipski a înscris cu două minute înainte de pauză.

Meciul amical Viitorul – Lechia Gdansk a fost oprit după 49 de minute

FC Viitorul Constanța a jucat până în prezent cinci meciuri amicale în stagiul de pregătire din Antalya, Turcia. Gruparea antrenată de Gică Hagi s-a impus cu 2-1 în fața lui Ferencvaros, a remizat cu Rubin Kazan (2-2), a pierdut cu Aalen, scor 0-5, cu Vejle, scor 0-1, și cu Lechia Gdansk (1-2). Fosta campioană a României mai are de jucat cu Yenisey (Rusia) și Sabutarlo (Georgia) pe 24 ianuarie.

Gică Hagi a trimis în teren următorul prim 11: Buzbuchi – Mladen, Țîru, Kuipers, De Nooije – Casap, Băluță, Houri – Hagi, Rivaldinho, Vînă

Gică Hagi i-a suspendat contractul lui Voduț

Înaintea meciului amical disputat de Viitorul Constanța cu Lechia Gdansk, Gică Hagi a decis să îi suspende contractul lui Mihai Voduț. Atacantul fostei campioane a României și-a trimis fosta iubită la o agenție de pariuri pentru a-i pune un bilet, iar acesta nu a avut niciun fel de problemă în a ghici rezultatul corect la un meci jucat de FC Viitorul Constanța. Astfel, Gică Hagi a dat publicității un comunicat, pe site-ul oficial al clubului, prin care anunță suspendarea contractului lui Mihai Voduț, toate acestea până când se va lămuri situația.