Meciul care a ÎNGROPAT-O pe Braunschweig! Întoarcere de scor şi TREI penalty-uri ratate

Adrian Căpriţă
in Pariuri sportive
22/02/2014, 18:57

Deşi mai sînt 12 etape pînă la finalul Bundesligii, Eintracht Braunschweig este una din principalele “favorite” la retrogradare, mai ales după eşecul de la Nurnberg, 1-2, unde a avut toate cărţile în mînă!

Partida a fost una de infarct pentru spectatori. Braunschweig a condus la pauză cu 1-0 prin golul marcat de atacantul Dominick Kumbela în minutul 35, iar peste 5 minute acelaşi atacant a ratat un penalty. Putea fi 2-0, plus că gazdele de la Nurnberg aveau om eliminat, Nilsson min. 33! Începutul reprizei a doua a fost de coşmar pentru vizitatori. În minutele 46 şi 48 Nurnberg a întors scorul, prin golurile lui Kiyotake şi Pekhart. În  minutul 63, Braunschweig a mai ratat un penalty, prin fundaşul Bicakcic, iar în minutul 68 a venit rîndul celor de la Nurnberg să rateze un 11 metri prin Kiyotake.

Acest meci a însemnat a 3 înfrîngere în ultimele 5 meciuri pentru Braunschweig şi a 15-a din actualul sezon.

În clasament, Braunschweig este pe ultima poziţie, cu 15 puncte, deasupra ei fiind Freiburg 18 puncte, Hamburg şi Stuttgart, fiecare 19 puncte. Ultimele două retrogradează direct, locul 16 merge în play-out.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!