Meciul lui Rennes a fost anulat din cauza ploii! Adversara CFR-ului trebuia să joace cu Nimes. VIDEO

Andrei Bogdan Şchiopu
în Ligue 1
02/11/2019, 21:30
Meciul lui Rennes a fost anulat din cauza ploii! Adversara CFR-ului trebui să joace cu Nimes

Disputa dintre Nimes și Rennes a fost amânată din cauza ploii torențiale. Jucătorii au intrat pe teren să se antreneze, dar nu au putut să stea prea mult, pentru că gazonul era îmbibat în apă, iar ploaia nu părea că se va opri.

Ploaia a anulat meciul dintre Nimes și Rennes

Conducerea gazdelor a încercat să asigure o stare bună a gazonului, dar ploaia nu s-a oprit. Oficialii federației franceze de fotbal au anunțat că partida nu se va juca, iar jucătorii au aplaudat decizia înainte de a intra la vestiare.  Partida dintre Rennes și Nimes se va juca în ianuarie 2020, în urma unui anunț din partea federației.

Rennes o va întâlni pe CFR Cluj joi pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, și va veni cu portarul în vârstă de 16 ani, care a apărat în prima partidă cu CFR Cluj, după ce titularul a fost eliminat. Clujenii s-au impus atunci cu scorul de 1-0, în urma unui gol înscris de Ciprian Deaqc în minutul 5.

Campioana României a jucat cu 2 oameni mai mult în teren până în minutul 82, atunci când Susic a primit al doilea cartonaș galben. La sfârșitul meciului, Dan Petrescu a declarat că s-a supărat pe felul în care elevii săi au gestionat partida și speră la o îmbunătățire.