Serena, succes RAPID în faţa lui Niculescu: “Jocul ei e FRUSTRANT!”

UPDATE 23:11 / Williams a avut o declaraţie prin care se ia de Monica Niculescu: "Jocul ei e destul de frustrant, mai ales forehand-ul atipic. Mi-a fost greu să nu explodez la un moment dat, mai...
28.03.2015 | 23:06
Serena succes RAPID in fata lui Niculescu Jocul ei e FRUSTRANT

UPDATE 23:11 / Williams a avut o declaraţie prin care se ia de Monica Niculescu: “Jocul ei e destul de frustrant, mai ales forehand-ul atipic. Mi-a fost greu să nu explodez la un moment dat, mai ales că sînt o fire mai impulsivă”

GAME, SET Şi MECI Serena Williams, 6-3, 6-1! Americanca a cîştigat mai greu decît o arată scorul, Monica reuşind cîteva game-uri în care a pus-o serios la încercare pe Serena. Actualul lider mondial a gestionat perfect punctele importante şi s-a impus destul de repede

1-5 GAME Williams! Serena domină autoritar setul secund şi chiar dacă îşi face greu serviciul, totul e în favoarea ei astăzi

1-4 BREAK Williams! Americanca revine de la 0-30 pe serviciul Monicăi şi face break-ul

1-3 GAME Williams! Serena a cîştigat greu game-ul, punctul decisiv fiind obţinut cu ajutorul fileului

1-2 GAME Niculescu! Monica cîştigă un game maraton pe propriul serviciu, dar tot are de recuperat un handicap de un break

0-2 GAME Williams! Sportiva din Statele Unite cîştigă pe propriul serviciu şi e foarte dificil pentru Simona să revină în set

0-1 BREAK Williams! Americanca începe bine şi pune stăpînire pe set încă din debut

START în setul secund

SET Williams, 6-3! Americanca cîştigă cu mari emoţii primul set după ce a anihilat două mingi de rebreak ale Monicăi. Serviciul americancei a funcţionat în momentele importante. Monica joacă curajo şi îi pune probleme liderului mondial

3-5 BREAK Williams! Serena şi-a revenit şi a făcut break-ul pe fondul unui serviciu mai slab al Monicăi

3-4 GAME Williams! Serena transpiră din greu pentru fiecare punct şi izbucneşte după cîştigarea game-ului.

3-3 GAME Niculescu! Monica revine foarte bine în set, e curajoasă şi Serena e incomodată de atitudinea româncei

2-3 BREAK Niculescu! Răbufnire de orgoliu a Monicăi, care domină pe serviciul americancei

1-3 BREAK Williams! Serena cîştigă la zero pe serviciul lui Niculescu. Românca nu a mai reuşit serviciul bun din debut

1-2 GAME Williams! Serena serveşte monstruos şi îşi face serviciul printr-un game alb

1-1 GAME Niculescu! Monica cîştigă la zero pe propriul serviciu. A intrat bine în meci

0-1 GAME Williams! Un game fără probleme pentru americancă, dar Niculescu e agresivă şi capabilă să pună probleme

START DE MECI cu Williams la serviciu

UPDATE 21:34 / Cele două jucătoare sînt la încălzire

UPDATE 21:00 / Organizatorii au mutat ora de start la 21:30

UPDATE 19:30 / A mai rămas o oră şi jumătate pînă la startul meciului dintre Monica Niculescu şi Serena Williams. Condiţiile de joc de la Miami sînt perfecte, nu sînt şanse de ploaie conform meteorologilor.

**************************

LIVE VIDEO NICULESCU . Organizatorii turneului de la Miami au  amînat meciul pe care Monica Niculescu îl avea programat, sîmbătă dimineaţa, în turul doi împotriva americancei Serena Williams. Această decizie a fost luată din cauta ploii puternice ce a început înainte de startul partidei.

LIVE VIDEO NICULESCU . Meciul dintre Monica Niculescu şi Serena Williams se va disputa sîmbătă, începînd cu ora 20:00, urmînd să fie al treilea de pe terenul central. Înainte de meciul Niculescu – Williams sînt programate meciurile Kaia Kanepi (Estonia) – Caroline Wozniacki (Danemarca) şi Tim Smyczek (SUA) – Jo-Wilfried Tsonga (Franţa). Românca are programată sîmbătă şi întîlnirea de dublu. Meciul dintre Monica Niculescu (ROU)/Alexandra Panova (RUS)  şi Lisa Raymond (USA)/Samantha Stosur (AUS) o să se joace în jurul orei 01:00.

LIVE VIDEO NICULESCU . Tot sîmbătă se dispută şi partida Irinei Begu de simplu, împotriva polonezei Radwanska, începînd cu ora 04:30, ora României. La ora 20:30 se anunţă un nou meci interesant, dublul dintre Halep şi Dulgheru jucat împotriva cuplului Hantuchova / Knapp. Tot sîmbătă se joacă duelul românilor de pe tabloul de dublu, Tecău/Rojer – Mergea/Inglot.