Nicio categorie

VIDEO / Keşeru înscrie după 5 ani în Ligue 1, oferind şi assistul victoriei

Utilizat pentru prima dată în acest sezon în postura de atacant central, Claudiu Keşeru s-a descurcat excelent. Chiar dacă Bastia a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Palmieri din...
Autor: Alin Miu | 01.09.2013 | 09:00

Utilizat pentru prima dată în acest sezon în postura de atacant central, Claudiu Keşeru s-a descurcat excelent. Chiar dacă Bastia a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Palmieri din minutul 37, românul nu s-a simţit deloc stingher printre fundaşii lui Toulouse.

Keşeru a reuşit să marcheze cu două minute înainte de pauză primul său gol în Ligue 1 după o pauză de cinci ani şi 15 zile. Ultima dată cînd atacantul înscria în prima ligă franceză de fotbal se întîmpla la mijlocul lunii august a anului 2008, în meciul Nantes – Monaco.

Evoluţia bună a românului a continuat şi pe parcursul reprizei secunde. Toulouse a egalat scorul la 1, însă Bastia a revenit în avantaj în minutul 67, după golul înscris de Romaric din pasa lui Keşeru.

S-a terminat 2-1 pentru Bastia, care a obţinut a doua victorie din noul sezon, cumulînd şase puncte în patru etape.