Carousel hot news

Medalii de aur şi bronz pentru România la Grand Prix-ul de judo

Monica Ungureanu a cîştigat medalia de aur la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb, după ce a învins-o, vineri, în finala categoriei 48 de kilograme, pe Julia Figueroa (Spania)....
Autor: Mirela Apostol | 12.09.2014 | 21:52
Austria's Bernadett Graf (white) fights with Germany's Luise Malzahn (blue) during the Judo European Championships women team fight for the bronze medal in Budapest, Hungary on April 28, 2013. Germany won the bronze with 5-0. AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK (Photo credit should read ATTILA KISBENEDEK/AFP/Getty Images)

În prima zi a competiţiei de la Zagreb şi sportiva Loredana Ohîi a cucerit medalia de bronz la categoria 57 de kilograme, după ce a învins-o,în finala mică pe Vlora Bedeti (Slovenia).

Sîmbătă intră în concurs alţi 4 judocani români: Renata Bucătari la 63 kg, Eduard Nicolaescu la 73 kg şi Cristian Bodîrlău şi Vlad Vişan la 81 kg.