în FCSB
27/10/2019, 09:58
Meme Stoica, reacție de milioane după “dubla” reușită de Florinel Coman în meciul Hermannstadt – FCSB 0-4. FOTO GALERIE FOTO
Florinel Coman se bucură după o dublă reușită în meciul Hermannstadt - FCSB 0-4. Meme Stoica, reacție de milioane. SURSĂ FOTO: sportpictures.eu

Meme Stoica a recunoscut mereu că Florinel Coman este unul dintre fotbaliștii din Casa Pariurilor Liga 1 pe care pariază, iar fostul director sportiv al vicecampioanei României a avut o reacție de milioane după “dubla” reușită de fotbalistul în vârstă de 21 de ani la meciul dintre Hermannstadt și FCSB, scor 0-4.

Meme Stoica, reacție de milioane după “dubla” reușită de Florinel Coman

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 39 al meciului disputat de FCSB la Târgu Mureș, cu Hermannstadt. Adi Popa a majorat diferența cu un minut înainte de pauză, dar Mbappe de România a reușit dubla cu golul marcat în minutul 51. Tabela a fost închisă de Harlem Gnohere, în minutul 74, după o pasă superbă a lui Florinel Coman.

Astfel, Florinel Coman a reușit “dubla” și a contribuit la golul înscris de Harlem Gnohere pe final de meci, lucru care l-a făcut pe Meme Stoica să explodeze de bucurie. Fostul director sportiv al FCSB-ului a postat pe pagina sa de Instagram o fotografie pe care scria “KINGSLEY COMAN”.

Mesajul postat de Meme Stoica pe pagina sa de Instagram

Cine este Kingsley Coman

Kingsley Coman, jucătorul a cărui nume l-a scris Meme Stoica pe pagina sa de Instagram, este cotat de site-urile de specialitate la 60 de milioane de euro și a ajuns la Bayern Munchen pe 1 iulie 2017. Fotbalistul în vârstă de 23 de ani evoluează pe postul de atacant, este originar din Paris, Franța, și mai are contract cu formația din Bundesliga până în vara anului 2023. Acesta a fost cumpărat de Bayern de la Juventus cu suma de 21.000.000 de euro, după ce gruparea din Serie A l-a luat liber de contract de la PSG.  Inițial, Kingsley Coman a fost împrumutat de Juve la Bayern în august 2015 contra sumei de 7 milioane de euro, iar după doi ani a fost cumpărat definitiv.

• 21 de selecții și 4 goluri are Kingsley Coman în tricoul echipei naționale a Franței
  • 19 ani și 5 luni avea Kingsley Coman în momentul în care a debutat pentru Franța

Pentru FCSB urmează meciul cu U Cluj, marți, 29 octombrie, ora 21.00, în optimile de finală ale Cupei României. Partida va fi LIVE VIDEO pe FANATIK.