Meme Stoica, supărat după prima repriză din FCSB – Hermannstadt: “Am avut o presimţire că luăm gol! Număram secundele”

Marian Popovici
in FCSB
14/07/2019, 22:06
Meme Stoica, supărat după prima repriză din FCSB - Hermannstadt Am avut o presimţire că luăm gol! Număram secundele FOTO: Bogdan Andone si Mihai Stoica in meciul de fotbal dintre FCSB si Milsami Orhei, din cadrul Ligii Europa, desfasurat pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu

FCSB conduce cu 2-1 în meciul cu Hermannstadt. Roş-albaştrii au luat gol la ultima fază a primei reprize după ce Tsoumou a profitat de o eroare a apărării lui Bogdan Andone. Pentru FCSB au marcat Coman şi Hora.

Meme Stoica, directorul sportiv al FCSB-ului, a fost supărat la pauză de golul uşor luat în finalul primei reprize: “Număram secundele până la pauză şi am avut o presimţire că luăm gol. Arătăm bine când adversarul pierde mingea. Suntem departe de a fi echipa de posesie, dar până acum jucătorii au interpretat bine anumite faze.

Am intrat greu în meci, dar cred că meritam să conducem cu o diferenţă mai mare. Man, Nedelcu şi Coman s-au pregătit pentru U-21, nu au acelaşi nivel. Acestea au fost deciziile tehnice. Chiar dacă avem un lot subţire, vrem să ne apropiem de formula de bază”, a spus Stoica.

Bogdan Andone a fost nevoit să improvizeze din nou pe postul de fundaş stânga. Dacă în meciul cu Milsami din Europa League a jucat Mihai Roman, în campionat cu Hermannstadt pe postul de fundaş stânga este folosit Mihai Bălaşa.

Meme Stoica, supărat după prima repriză din FCSB - Hermannstadt:

Patronul FCSB a mai anunţat două transferuri înaintea meciului cu Hermannstadt. Este vorba de fostul dinamovist Diogo Salomao şi fostul jucător de la CFR Cluj, Thierry Moutinho. Ionuţ Vînă, cea mai “proaspătă” achiziţie a FCSB-ului, este titular.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!