Sport

Mesajul lui Andrei Nicolescu, premiat la Super Gala Fanatik: „2024 a fost un an special, ne pregătim de 2025”

Andrei Nicolescu le-a transmis un mesaj „câinilor roșii” după ce a primit premiul Special Fanatik. Oficialul celor de la Dinamo se pregătește deja pentru provocările din 2025.
13.12.2024 | 12:25
Mesajul lui Andrei Nicolescu premiat la Super Gala Fanatik 2024 a fost un an special ne pregatim de 2025
Andrei Nicolescu, mesaj după ce a primit premiul Special Fanatik: „2024 a fost un an special, ne pregătim de 2025”. sursă foto: Fanatik
ADVERTISEMENT

Andrei Nicolescu a redresat Dinamo București în 2024. „Câinii roșii” au revenit pe primul loc în SuperLiga după opt ani sub conducerea administratorului special, care a primit premiul Special Fanatik la SUPER GALA FANATIK 2024.

Andrei Nicolescu, mesaj după ce a primit premiul Special Fanatik: „2024 a fost un an special, ne pregătim de 2025”

Dinamo București a revenit în partea superioară a clasamentului sub conducerea lui Andrei Nicolescu. Administratorul special al „câinilor roșii” i-a dat încredere lui Zeljko Kopic și a făcut tot ce i-a stat în putință să readucă trupa din Ștefan cel Mare în primele clasate din SuperLiga.

ADVERTISEMENT

Pentru rolul pe care l-a jucat la Dinamo București, Andrei Nicolescu a primit premiul Special Fanatik. Oficialul „câinilor roșii” a transmis un mesaj pentru suporteri la SUPER GALA FANATIK 2024.

„Mulțumesc FANATIK. 2024 a fost un an special, a început în decembrie 2023. Au fost multe provocări, prima parte a fost foarte, foarte provocatoare. Ne-am stabilizat în a doua parte a anului, avem o predicție pentru ce ne dorim să facem.

ADVERTISEMENT

Ne pregătim de 2025, care începe în decembrie 2024. Vă mulțumesc încă o dată pentru aprecieri”, a declarat Andrei Nicolescu.

Zeljko Kopic, antrenorul anului în SuperLiga: „‘Mulțumesc, România!’ pentru că m-ați făcut un antrenor mai bun!”

Tehnicianul pe care Andrei Nicolescu l-a instalat la Dinamo București cu mari speranțe a fost declarat „antrenorul anului în SuperLiga”. Zeljko Kopic a fost uluit de SUPER GALA FANATIK 2024 la care au participat personalități mari din fotbalul românesc.

ADVERTISEMENT

„Cu câteva zile în urmă, Florentin (n.r. Petre) mi-a spus că vom fi prezenți la un eveniment important și că ar trebui să mă pregătesc, pentru că e posibil să primesc un premiu. M-am gândit ‘Ok, o să vorbesc despre fotbal, nu e o problemă, nu trebuie să mă pregătesc foarte mult pentru asta’.

ADVERTISEMENT

Dar, apoi, când am ajuns aici și l-am văzut pe domnul Lucescu, pe domnul Hagi, toți fotbaliștii lui FCSB, Mitriță și toți ceilalți, mi-am dat seama că nu o să pot vorbi despre fotbal. În schimb, pot să vorbesc despre o țară frumoasă, despre oameni mândri, despre Iași, despre Craiova, despre Cluj și alte orașe.

De asemenea, pot să vorbesc despre familia Dinamo, care este incredibilă. Pot vorbi despre toți adversarii noștri de pe gazon sau despre momentele bune și rele, dar concluzia este ‘Mulțumesc, România!’, mulțumesc tuturor celor prezenți aici, pentru că m-ați făcut un antrenor mai bun și un om mai bun în acest an”, a declarat antrenorul.

ADVERTISEMENT

Andrei Nicolescu - PREMIUL SPECIAL FANATIK: „A fost un an cu provocari” | Super Gala Fanatik 2024