Messi, reacție superbă despre Ronaldo: „Cristiano a fost impresionant. A avut o noapte magică!”

Alin Miu
in Champions League
14/03/2019, 00:46
Messi, reacție superbă despre Ronaldo

Cristiano Ronaldo și Lionel Messi au avut o săptămână de vis în Liga Campionilor. Portughezul a reușit un hat-trick în victoria cu 3-0 obținută de Juventus pe teren propriu cu Atletico, în timp ce argentinianul a marcat două goluri și a oferit două assist-uri în victoria  Barcelonei 5-1 cu Lyon.

Juventus și Barcelona s-au calificat în sferturile de finală, fază în care se pot întâlni. Tragerea la sorți e vineri, de la ora 14:00.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

La finalul jocului câștigat cu Lyon, Messi nu a ratat ocazia de a-l lăuda pe Cristiano Ronaldo pentru performanța uriașă reușită cu Atletico Madrid. În același timp, argentinianul a dezvăluit că nu are nicio preferată pentru duelurile din sferturile de finală.

„Cristiano a fost impresionant cu Atletico. A avut o noapte magică prin cele trei goluri marcate. Nu am nicio preferință pentru tragerea la sorți. Juventus, City, Ajax… oricine.

Ne-am complicat meciul cu Lyon dintr-o fază fixă. Totuși, după ce am făcut 3-1, lucrurile s-au liniștit. Trebuie să fim calmi. Cea mai grea parte a sezonului abia acum urmează” – a spus Leo Messi.

Lionel Messi și Cristiano Ronaldo au câte opt hat-trick-uri în Liga Campionilor și ocupă primele două poziții în topul all-time al marcatorilor în această competiție.