Carousel hot news

Messi şi Neymar au început să “danseze” împreună

FC Barcelona a învins cu 7-1 (5-1) selecţionata "Under 23" a Thailandei, într-o partidă amicală disputată la Bangkok. Acesta a fost primul meci în care brazilianul Neymar şi argentinianul...
07.08.2013 | 17:15
Messi şi Neymar au început să
Neymar s-a "încălzit" cu Messi, în Thailanda

FC Barcelona a învins cu 7-1 (5-1) selecţionata “Under 23” a Thailandei, într-o partidă amicală disputată la Bangkok. Acesta a fost primul meci în care brazilianul Neymar şi argentinianul Messi au fost titulari concomitent, cei doi fiind înlocuiţi la pauză, alături de alţi şase coechipieri. Prin titularizarea din primul minut a lui Neymar, Tata Martino a vrut să înlăture zvonurile privind modul în care noua perlă a catalanilor se va înţelege cu Messi. Pentru spanioli au marcat Neymar (11), Messi (13 – penalti, 25), Pedro (19, 35, 47) şi Alexis Sanchez (49), golul gazdelor fiind reuşit de Dangda (43 – penalti).

Următorul meci al catalanilor va avea loc sîmbătă, 10 august, la Kuala Lumpur, cu selecţionata Ligii Malaeziei.