Traian Terzian
in Fortuna
08/09/2019, 20:38
Mihai Stoica, critic după 45 de minute din România – Malta: ”E bine doar că l-am făcut pe Rus român” GALERIE FOTO
Încă ne mințim că suntem la mâna noastră! Ultrașii României, singura entitate vie de pe Ilie Oană! Cum s-a trăit România - Malta 1-0

Fostul director sportiv al clubului FCSB, Mihai Stoica, a fost critic după 45 de minute din meciul România – Malta, din preliminariile Campionatului European din 2020. La pauza întâlnirii de pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, scorul a fost 0-0.

Mihai Stoica, critic după 45 de minute din România – Malta

Nemulțumit de prestația ”tricolorilor” în fața mult mai slab cotate formații a Maltei, fostul conducător al FCSB-ului i-a criticat pe jucători. ”Până acum, e bine doar că l-am făcut pe Rus român”, a fost mesajul critic postat de Mihai Stoica pe contul de Facebook la pauza meciului România – Malta.

Însă, imediat după startul reprizei secunde România a reușit să deschidă scorul prin George Pușcaș. În minutul 47 al întâlnirii de la Ploiești cu Malta, atacantul de la Reading a reluat cu capul o minge centrată din corner de Ianis Hagi. Singurul care nu s-a bucurat la reușita ”tricolorilor” a fost chiar selecționerul Cosmin Contra.

George Pușcaș în acțiune la meciul România – Malta

Suporterii au scandat împotriva Ungariei

România – Malta se dispută în etapa a șasea a grupei F a preliminariilor Campionatului European din 2020. Fanii ”tricolorilor” au recidivat și la această întâlnire: au aruncat cu torțe pe teren și au avut scandări anti-Ungaria și ”UEFA Mafia”.