Mii de fani ai lui PSG, atmosferă superbă în afara stadionului cu torțe și artificii. VIDEO

11.03.2020 | 22:44
Mii de fani ai lui PSG atmosfera superba in afara stadionului cu torte si artificii VIDEO

Coronavirus a închis porțile stadionului Parc des Princes la PSG – Dortmund, însă fanii s-au adunat lângă stadion pentru a sărbători eventuala calificare a echipei favorite în sferturile de finală.

2000 de suporteri au sărbătorit reușita lui Neymar

Poliția și-a dat acceptul ca 2000 de suporteri fanatici ai lui PSG să „asiste” la meciul dintre PSG și Dortmund în afara stadionului.

Aceștia au aprins torțe și artificii și au sărbătorit în momentul în care brazilianul Neymar a deschis scorul, în minutul 28.

No fans allowed? No problem! ? ⁣⁣PSG fans outside the Parc des Princes still supporting their team tonight with lots of noise, passion & fireworks! ?❌⁣ ⁣

No fans allowed? No problem! ?⁣⁣PSG – Paris Saint-Germain fans outside the Parc des Princes still supporting their team tonight with lots of noise, passion & fireworks! ?❌⁣⁣? IG/_parishs_

Posted by 433 on Wednesday, March 11, 2020

Neymar a ajuns la a 35-a reușită în Liga Campionilor, în 57 de partide în cea mai importantă competiție inter cluburi.

PSG conduce cu 1-0 pe Borussia și este calificată în acest moment, grație golului înscris în deplasare în înfrângerea 1-2 din Germania.

Pe contul oficial de Twitter al francezilor a fost publicată o imagine cu bucuria lui Neymar de la însrierea golului.