Video. Benevento, campioana zilei! Fanii au rămas mască la final. Milan şi Roma, remize

Benevento a câştigat primul meci din istorie în Serie A, reuşind să se impună în faţa lui Chievo. AC Milan şi AS Roma au obţinut doar remize.
30.12.2017 | 16:09
Video Benevento campioana zilei Fanii au ramas masca la final Milan si Roma remize

UPDATE, ora 18:26. Benevento a avut de aşteptat o jumătate de an pentru primul succes în Serie A. Nou promovata a învins cu 1-0 Chievo în ultimul meci al anului 2017. Unicul gol a fost marcat de Coda, în minutul 64. George Puşcaş a fost rezervă neutilizată. La final, fanii şi-au pus mâinile în cap, nevenindu-le să creadă că echipa lor a câştigat, în sfârşit, în Serie A.

AS Roma a pierdut două puncte surprinzător în faţa celor de la Sassuolo, scor 1-1. Pellegrini a deschis scorul pentru romani, dar Sassuolo a egalat pe Olimpico în minutul 78 prin Missiroli. Vezi toate rezultatele în widgetul de mai jos:

Fiorentina şi AC Milan au încheiat la egalitate, 1-1, un meci din etapa 19-a din Serie A. Egalul nu ajută niciuna dintre cele două echipe, care se zbat la mijlocul clasamentului. Este primul punct în ultimele trei etape obţinut de Gattuso la Milan. VEZI VIDEO REZUMAT

Giovanni Simeone a deschis scorul în minutul 71 pentru Fiorentina, însă “diavolii” au reuşit să egaleze cu un sfert de oră înainte de finalul meciului prin Hakan Calhanoglu. Cu acest punct, Milan acumulează 25 de puncte, fiind pe locul 9.

Hagi, pe picior de plecare

Românul Ianis Hagi nu a fost oprit în lotul Fiorentinei pentru această confruntare şi este tot mai probabilă varianta unui împrumut în această iarnă. În actuala stagiune, Ianis nu a bifat niciun minut la Fiorentina.

Etapa viitoare AC Milan are un meci, teoretic, uşor, împotriva lui Crotone. Fiorentina are derby împotriva lui Inter pe teren propriu. În acest moment, ambele formaţii speră doar la ultimul loc calificant în Europa League.