Mircea Rednic, scandal cu suporterii după meciul Poli Iași – Craiova 2-5: ”Strigau numai negativ”

15.02.2020 | 22:36
Mircea Rednic scandal cu suporterii dupa meciul Poli Iasi  Craiova 25 Strigau numai negativ

Antrenorul Mircea Rednic a intrat într-un scandal cu proprii suporteri după meciul Poli Iași – Craiova 2-5, din etapa a 25-a din campionatul intern.

Mircea Rednic, scandal cu suporterii după meciul Poli Iași – Craiova 2-5: ”Când echipa a revenit nu mai striga nimeni nimic”

”Am fost surprinși, n-am avut reacție. Am avut ocazie cu Omoh, dar chiar și la 3-0 și într-o atmosferă care nu o înțeleg am reușit să revenim. Nu e ca și cum Iașiul avea vreo 10 victorii până la venirea mea”, a început Mircea Rednic scandalul cu suporterii după meciul Poli Iași – Craiova 2-5

”La 3-0 strigau numai negativ, iar la 3-2 când echipa a revenit nu mai striga nimeni nimic. Sunt convins că rezultatele vor veni. Am avut un parcurs foarte greu și acum vom juca la Botoșani. Și arbitrajele sunt puțin mai ușoare, a dat fault la orice atingere”, a declarat Rednic.

”La pauză le-am spus că eu răspund de rezultat”

”O primă repriză proastă sau mai bine zis care i-a aparținut Craiovei. Sunt omogeni, dar le-au și intrat. Penalty-ul s-a dat cu multă ușurință. Trebuie să avem răbdare cu jucătorii care au venit, au arătat că știu fotbal”, a explicat tehnicianul Politehnicii.

”La 3-2 noi am riscat și ei ne-au surprins pe contraatac. La pauză le-am spus că eu răspund de rezultat, ei să joace cu ambiție și să arate că nu cedează. Am fost aproape de o revenire”, a afirmat ”Puriul”.

”Prima victorie a noastră o să vină în meciul următor”

”Sunt supărat pe jucătorii experimentați pentru că la 3-2 noi jucam cu portarul în loc să aruncăm mingea în față. Mai e de muncă, păcat că am luat foarte ușor golurile din prima repriză. Prima victorie a noastră o să vină în meciul următor”, a încheiat Rednic.

Poli Iași a fost învinsă de Universitatea Craiova, scor 2-5, într-un meci din etapa a 25-a din campionatul intern. Moldovenii au trei înfrângeri în tot atâtea partide de la venirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică.

Craiova visează la primul loc înainte de play-off

Corneliu Papură este un antrenor fericit după victoria categorică a Universității Craiova la Iași, scor 5-2. Cu toate acestea, tehnicianul a mărturisit că a avut emoții în momentul în care Poli Iași a reușit să revină de la 0-3, înscriind două goluri rapide în debutul reprizei secunde.

Fotbaliștii Universității Craiova privesc optimiști partida din ultima etapă a sezonului regulat cu CFR Cluj. După 5-2 la Poli Iași, oltenii simt că au forța necesară pentru a învinge liderul la zi al campionatului.