CORESPONDENŢĂ DE LA ROUEN
Alin Miu    Razvan Nicolae    Vlad Roşca
in Franta-Romania
20/04/2019, 17:54
Mladenovic, reacție superbă la adresa fanilor români: „Au fost geniali!”. Unde crede că a pierdut meciul CORESPONDENŢĂ DE LA ROUEN
Mladenovic, reacție superbă la adresa fanilor români

Simona Halep a câștigat duelul cu Kristina Mladenovic, contând pentru primul meci din semifinala FED Cup, Franța – România. Simona nu a pierdut decât patru game-uri pe durata partidei, însă victoria nu a fost deloc simplă, mai ales în primul set, când Mladenovic a jucat foarte bine.

În tribunele arenei din Rouen au fost prezenți aproape la fel de mulți fani români ca suporteri ai naționalei Franței. Un jurnalist din Hexagon a încercat să o întoarcă pe Mladenovic împotriva românilor la conferința de presă de după meci, întrebând-o dacă s-a simțit agastă de fanii noștri. Kristina a avut o reacție de campioană, lăudând comportamentul românilor prezenți în tribune. Mladenovic spune că atmosfera a fost comparabilă cu cea trăită în finala FED Cup din urmă cu trei ani.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

„A fost un meci foarte strâns, cu game-uri jucate pe muchie, raliuri lungi. Simona a fost mai bună. Am avut șansa să am 4-3 în primul set, dar am ratat-o. Micile detalii au făcut diferența în primul set. Simona a făcut un meci foarte bun Atmosfera a fost una foarte plăcută, cu mulți fani în tribune, și români, și francezi. La fel a fost și când am jucat finala cu Cehia din 2016. Nu m-am simțit absolut deloc agasată de reacțiile fanilor români. Au fost geniali. Asta face sportul plăcut, asemenea meciuri cu o asemenea atmosferă” – a spus Kristina Mladenovic la conferința de presă.

Simona Halep a invins-o in doua seturi pe Mladenovic

Simona Halep – Caroline Garcia LIVE STREAM FED Cup

A fost cel de-al șaselea meci dintre Halep și Mladenovic, iar acum scorul a devenit egal, 3-3. Kristina Mladenovic are un an 2019 extrem de slab, ajungând în afara top 50 WTA. Întrebată dacă preferă ca duminică să joace la simplu sau la dublu, Mladenovic a răspuns că este pregătită pentru ambele variante.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!