CORESPONDENŢĂ DIN OSTRAVA
Marian Popovici    Razvan Nicolae
in Tenis
10/02/2019, 19:48
Moment de coşmar pentru Mihaela Buzărnescu în meciul cu Siniakova! Ce s-a întâmplat în setul doi GALERIE FOTO CORESPONDENŢĂ DIN OSTRAVA
Moment de coşmar pentru Mihaela Buzărnescu în meciul cu Siniakova

Mihaela Buzărnescu a avut parte de un moment de coşmar în setul al doilea din meciul pierdut în faţa Katerinei Siniakova, scor 4-6, 2-6. Jucătoarea de tenis de 30 de ani începuse bine partida a patra din duelul Cehia – România din sferturile de finală din Fed Cup şi conducea în startul primului set cu 3-0. Fanii români prezenţi în tribunele din Ostravar Arena se gândeau deja la calificarea în semifinalele competiţiei şi la un duel cu Franţa, care a eliminat Belgia. Vezi punct cu punct, toate detaliile partidelor disputate de Simona Halep și Mihaela Buzărnescu în Fed Cup Cehia – România, accesând aplicația de mai jos.

După ce câştigase primele trei game-uri, Mihaela Buzărnescu a pierdut primul set, scor 4-6. Revenirea cehoaicei a coincis cu momentul în care jucătoarea de tenis din România a căzut psihic, iar cel mai elocvent moment s-a petrecut pe finalul celui de-al doilea set. La scorul de 3-1 pentru cehoaică, Mihaela Buzărnescu a ratat o minge de break, iar momentul de coşmar a apărut în al şaptelea game din setul al doilea.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Moment de coşmar pentru Mihaela Buzărnescu în meciul cu Siniakova. Cinci “duble” într-un singur game

Mihaela Buzărnescu a trăit un moment de coşmar în setul al doilea din meciul cu Siniakova. În al şaptelea game, românca a făcut cinci duble greşeli într-un moment în care fanii români sperau ca jucătoarea de tenis de 30 de ani să întoarcă soarta meciului. Prima “dublă” a venit în al doilea punct al game-ului, după care au urmat alte două serii consecutive de câte două “duble”.

Moment de coşmar pentru Mihaela Buzărnescu în meciul cu Siniakova. Ce s-a întâmplat în setul doi

În tot acest timp, fanii cehi au pus şi mai multă presiune pe Mihaela Buzărnescu. Suporterii au început să fluiere în pauzele dintre puncte. Punctul culminant a venit în momentul în care românca a cerut un challenge pentru o minge văzută de ea în teren. Publicul din Ostravar Arena, supărat pentru înfrângerea suferită de Karolina Pliskova în meciul cu Simona Halep, a fluierat-o copios şi au început să o ironizeze pentru greşelile comise de româncă. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!