Momente de panică în Eibar – Sevilla! Tribuna cu fanii andaluzi s-a rupt la golul lui Banega. Foto+video

29.09.2018 | 21:22
Momente de panică în Eibar - Sevilla. Mai mulţi fani au fost răniţi

Momente de panică în timpul meciului jucat de Eibar cu Sevilla, în etapa a 7-a din La Liga, ediţia 2018 – 2019. Partida care s-a disputat pe “Ipurua Municipal” a fost întreruptă timp de aproximativ 10 minute. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

Sevilla conducea cu 1-0 meciul cu Eibar după golul înscris de Silva în minutul 48, iar toate momentele tensionate au avut loc la golul doi înscris de Banega din penalty. În minutul 58, atunci când Banega se bucura alături de coechipierii săi gardul de la tribuna în care se aflau suporterii oaspeţilor s-a prăbuşit.

Momente de panică în Eibar – Sevilla

Trei suporteri care se aflau în tribuna destinată oaspeţilor au fost răniţi destul de serios, iar unul a fost scos de pe gazon pe targă şi a fost dus de urgenţă la spital pentru a primi îngrijiri medicale. Jucătorii formaţiei Sevilla s-au implicat şi ei pentru a-i ajuta pe suporterii răniţi. Partida dintre Eibar şi Sevilla a avut o pauză de 10 minute

Un fan a fost transportat de urgenţă la spital pentru a primi îngrijiri medicale
Fanul transportat de urgenţă la spital

Iată echipele de start trimise în Eibar – Sevilla

Eibar: Dmitrovic – Pena, Ramis, Bigas, Cote – Orellana, Diop, Alvarez, Hervias – Enrich, Kike

Sevilla: Vaclik – Carrico, Kjaer, Gomez – Navas, Sarabia, Banega, Vazquez, Arana – Ben Yedder, Silva

Citeşte şi: Leo Messi, scandal după Barcelona – Bilbao 1-1. Ce a apărut în raportul de arbitraj

După 7 etape jucate în La Liga, Sevilla se clasează pe locul 2, cu 13 puncte, la un singur punct în spatele Barcelonei, formaţie care a remizat cu Bilbao, scor 1-1. Eibar ocupă locul 15, cu 7 puncte.

Eibar – Sevilla, meci din etapa a 7-a în La Liga, s-a terminat 1-3.