Monica Bîrlădeanu și-a schimbat numele după căsătoria cu Valeriu Gheorghiță. Cum o cheamă acum. Vedeta în vârstă de 45 de ani a făcut câteva modificări de când a ajuns la altar cu coordonatorul Campaniei Naționale de Vaccinare Anti-COVID-19.
Monica Bîrlădeanu are alt nume de familie după ce a făcut nunta cu Valeriu Gheorghiță. Ce a postat actrița pe social media la scurtă vreme după ce s-a căsătorit în mare secret cu medicul militar, mai mic cu 3 ani.
Cei doi și-au unit destinele printr-un eveniment grandios care a avut loc la Palatul Snagov, pe 5 octombrie 2024, unde au fost mulți invitați de seamă. Influencerița Adelina Pestrițu, Andreea Marin șI Dana Rogoz s-au numărat printre meseni.
La nicio o lună de la cununia religioasă vedeta a luat decizia de a schimba numele cu care este cunoscută pe rețelele de socializare. Cei care o urmăresc în mediul online au observat că acum se numește cu totul altfel.
Mai exact, pe pagina de Instagram apare numele Monica Gheorghiță-Bîrlădeanu, semn că nu a renunțat la numele său de familie. Momentan, actrița nu a dezvăluit dacă această schimbare va avea loc și în actele de identitate.
Monica Bîrlădeanu s-a declarat încântată de nunta de la Palatul Snagov. Soția lui Valeriu Gheorghiță a purtat două rochii de mireasă în care a strălucit și care se ridică la valoarea de aproximativ 3.000 de euro.
„O nuntă așa cum am visat amândoi: la palat, într-o rochie de vis (două, de fapt) într-un decor superb, în arome perfecte, cu oaspeți aleși. Am trăit frumos seara cu toții și abia aștept să împărtășesc cu voi câteva dintre momentele fabuloase ale serii, așa cum le-am trăit noi.
Mulțumim tuturor oaspeților noștri pentru dragoste și bucuria de-a ne fi fost alături în unul din cele mai importante momente ale familiei noastre”, a scris Monica Bîrlădeanu pe Instagram.
Îndrăgita actriță a fost atentă la toate detaliile de la nuntă, invitații primind câte o mărturie inedită. Frumoasa șatenă și-a onorat mesenii cu câte un parfum care a fost împachetat superb și pus apoi într-o cutie specială.
Totul a fost legat cu o fundiță clasică. Mărturia a fost așezată în dreptul fiecărui oaspete, peste meniul personalizat cu numele fiecărui invitat în parte. Sala de la Palatul Snagov a fost pur și simplu „inundată” de cadouri.