Ciprian Postolache
in Europa League
25/10/2018, 23:43
Moți a avut o bară în AEK Larnaca – Ludogoreț 1-1! Gafă decisivă la penalty-ul ciprioţilor! Video GALERIE FOTO
AEK Larnaca - Ludogoreț 1-1! Moți a avut o bară. Vezi cum a gafat românul decisiv! Video

Cosmin Moți a fost la un pas să marcheze pentru Ludogoreț la Larnaca, dar a lovit bara. Apoi românul a bâlbâit o minge în careu și, ieșit să repare greșeala, portarul bulgarilor Renan a făcut penalty. Ludogoreț a început bine partida și în minutul 3 a marcat în Cipru. Arbitrul a anulat însă golul lui Wanderson pentru ofsaid. Până la urmă a venit și reuşita bulgarilor. Lukoli a marcat din pasa lui Natanael Pimienta, în minutul 7.

Cosmin Moți a fost la un pas să facă 2-0. Minutul 13 a fost însă cu ghinion pentru el. Bara s-a opus la reluarea cu capul a lui Cosmin Moți. Lovitura românului a fost deviată de un adversar în stâlpul porții lui Tono. În minutul 24 Moți a respins greșit o centrare, iar portarul Renan, ieșit să repare gafa, a faultat și AEK Larnaca a primit penalty. Jorge a marcat și în minutul 25, scorul era 1-1.

Moți a avut bară și a greșit la faza penalty-ului. Keșeru, un singur șut la poartă în tot meciul

În repriza a doua Claudiu Keșeru care a jucat titular a avut ocazia de a-și aduce echipa în avantaj, dar a tras peste poartă din 10 metri. Ciprioții au lovit și ei bara în minutul 83, dar s-a terminat egal 1-1. În cealaltă partidă a grupei A, din Europa League, FC Zurich – Leverkusen 3-2. Elvețienii au deschis scorul prin Marchesano, dar nemții au întors rezultatul în doar 4 minute. Bellarabi a reușit dubla și Lverkusen a condus cu 2-1. Elvețienii au revenit însă cu golurile lui Domgjoni și Odey și s-a terminat Zurich – Leverkusen  3-2.

În clasamentul grupei A, FC Zurich e prima cu maxim de puncte 9, după 3 etape. Leverkusen e pe 2, cu 6 puncte. Locurile 3 și 4 sunt ocupate de Ludogoreț și AEK Larnaca, fiecare cu câte un punct.

• 5 goluri a primit Ludogoreț până acum în 3 etape în grupa A din Europa League.
Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!