Moți, gol și eliminare în Levski – Ludogoreț. Video. Un fan a sărit să-l bată pe român, dar a spart banca de rezerve!

Alin Miu
in Fotbal international
14/04/2019, 21:34
Moți, gol și eliminare în Levski - Ludogoreț

Ludogoreț a câștigat derby-ul cu Levski Sofia, contând pentru etapa cu numărul 29 din campionatul Bulgariei. Liderul clasamentului s-a impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate de fotbaliști români, Claudiu Keșeru și Cosmin Moți. De altfel, grație reușitei din prima repriză, Claudiu Keșeru a ajuns la 100 de goluri marcate pentru Ludogoreț

Moți, gol și eliminare în Levski – Ludogoreț

Keșeru a deschis scorul în minutul 38, iar până în minutul 80 nu s-a mai întâmplat nimic. A venit o lovitură de la 11 metri pentru Ludogoreț în minutul 80, fază în urma căreia gazdele au rămas și în zece jucători. Cosmin Moți a transformat cu siguranță penalty-ul. Patru minute mai târziu, într-un moment în care partida era întreruptă de furia fanilor lui Levski, Moți a fost surprins de arbitru făcându-le semn suporterilor adverși să facă liniște. Centralul partidei a considerat că fundașul român instigă și i-a arătat acestuia al doilea cartonaș galben. Moți a părăsit terenul sub scuturile jandarmilor, pentru a nu fi lovit cu obiectele aruncate din tribună de fanii gazdelor. VIDEO cu fazele AICI

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

La finalul meciului, suporterii lui Levski nu și-au mai stăpânit deloc furia, considerând că echipa lor a pierdut din cauza arbitrilor. Unul dintre fani a încercat să intre pe teren, din cauza gestului lui Moți, sărind pe banca de rezerve, pe care a rupt-o însă și a ajuns direct în mâinile jandarmilor.

Gestul pentru care Cosmin Moti a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat

Luodogreț are 67 de puncte, cu trei peste ȚSKA Sofia, ocupanta locului 2. În urma acestui rezultat, Levski Sofia a ieșit complet din lupta pentru titlu, rămânând cu 58 de puncte. Chiar și așa, Levski e sigură de locul 3, care îi va permite prezența în preliminariile Europa League în următorul sezon. Clubul a semnat de curând un parteneriat de exclusivitate la transferuri cu impresarul Ioan Becali. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!