Tibi Demeter
în Fotbal international
23/09/2018, 22:52
Moți și Mahlangu au marcat pentru Ludogoreț! Campioana a fost condusă cu 2-0, dar a câștigat în ultimul minut. Video GALERIE FOTO

Ludogoreț a avut mari probleme în partida cu Botev Plovdiv, disputată în deplasare, și a fost la un pas un pas de o nouă înfrângere în Bulgaria, dar golurile lui Mahlangu, Moți și Marcelinho au schimbat soarta meciului și au adus o victorie cu 3-2. Yusein și Nedelev au marcat două goluri rapid pentru Botev, în debutul jocului, iar Ludogoreț a rămas fără replică până la finalul celor de 45 de minute. VEZI AICI GOLURILE

Cosmin Moți și Claudiu Keșeru au început din primul minut, în timp ce May Mahlangu, mijlocașul transferat de la Dinamo a intrat la pauză și a schimbat complet jocul. Cosmin Moți a redus din diferență în minutul 58 al partidei dintr-o lovitură de la 11 metri, în timp ce Mahlangu avea să aducă egalarea peste doar patru minute.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Moți și Mahlangu au marcat pentru Ludogoreț!

Campioana Bulgariei avea să obțină toate cele trei puncte în minutul 89 datorită unui gol marcat de Marcelinho, cel care a punctat dintr-o pasă venită de la May Mahlangu. Ludogoreț este doar pe locul al treilea în clasament, fiind la două puncte în spatele lui CSKA Sofia și Levski Sofia, cele două echipe care ocupă locul 1 în clasament. Claudiu Keșeru a evoluat toate cele 90 de minute pentru Ludogoreț, dar nu a reușit să marcheze, deși are 3 reușite în campionat.