Mourinho și-a cerut scuze în fața lui Dier pentru că l-a schimbat în minutul 29: „Nu mi-a fost ușor să-l înlocuiesc. I-am zis și la cabine că-mi pare rău”

Andrei Bogdan Şchiopu
în Champions League
27/11/2019, 00:55
Jose Mourinho îl schimbă pe Eric Dier. Sursă foto: hepta.ro

Jose Mourinho a vorbit la finalul meciului cu Olympiakos, pe care Tottenham l-a câștigat cu 4-2, deși campioana Greciei a condus cu 2-0. Tehnicianul portughez l-a înlocuit pe Eric Dier în minutul 29 al confruntării, dar și-a cerut scuze public în fața elevului său după meci.

Mourinho și-a cerut scuze în fața lui Dier pentru că l-a schimbat în minutul 29

Eric Dier a fost „sacrificat” de Jose Mourinho în minutul 29 al partidei cu Olympiakos, iar la finalul partidei și-a cerut scuze în fața elevului său: În primul rând vreau să-mi cer scuze în fața lui Eric Dier pe care l-am scos în minutul 29. I-am spus și la cabine că-mi pare rău”.

„Nu este ușor pentru un fotbalist să fie schimbat atât de devreme, dar nici pentru un antrenor. Golul marcat înainte de pauză a fost important. Nici nu l-am văzut, am văzut confirmarea pe ecran. Mi-a plăcut cum a reacționat băiatul de mingi pe careîl felicit și care a gândit perfect momentul”, a mai spus Jose Mourinho.

„Trebuie să ne apărăm mai bine, dar acum știm ce avem de făcut și vom fi mult mai puternici în viitor”, a încheiat tehnicianul portughez.