Nicio categorie

VIDEO / Mourinho zîmbeşte iar: după Steaua, Chelsea a învins-o şi pe Norwich

Londonezii au confirmat jocul bun de la Bucureşti printr-o nouă victorie în campionat, 3-1 cu Norwich. Oscar a deschis scorul după numai patru minute, gazdele egalînd abia la mijlocul reprizei...
Autor: Alin Miu | 06.10.2013 | 18:12

Londonezii au confirmat jocul bun de la Bucureşti printr-o nouă victorie în campionat, 3-1 cu Norwich. Oscar a deschis scorul după numai patru minute, gazdele egalînd abia la mijlocul reprizei secunde. Chelsea a mai marcat de două ori pe final, prin Hazard (85) şi Wilian (86).

Jose Mourinho s-a evidenţiat iarăşi, cu 15 minute înainte de final, făcînd o mutare inedită. Acesta l-a introdus pe Hazard în locul lui Ashley Cole, neamţul Schurrle trecînd pe postul de fundaş stînga.

Chelsea ocupă locul trei în Premier League, la două puncte în urma liderului Liverpool.