Mulțescu, supărat după FCSB – Astra 1-0! „Nu îi mai prindem cum i-am prins azi, cu defensiva asta, dar dacă am fost fraieri, ce să facem?”

04.11.2018 | 23:15
Multescu suparat dupa FCSB  Astra 10 Nu ii mai prindem cum iam prins azi cu defensiva asta dar daca am fost fraieri ce sa facem

Gheorghe Mulțescu a fost extrem de supărat după FCSB – Astra Giurgiu 1-0! Antrenorul fostei campioane nu înțelege cum jucătorii lui au putut să rateze pe bandă rulantă ocazii importante care puteau să întoarcă soarta partidei.

„Ce explicație să am, au fost niște ratări fără explicație, a fost un penalty fără explicație pe care l-am făcut. Dacă la pauză aveam 2-3 goluri nu cred că se supară nimeni. N-am reușit să înscriem nici din penalty. În repriza a doua am crezut că putem controla, dar am intrat mai rău. Steaua a controlat, a urcat și totul a culminat cu acel penalty. Am făcut schimbări ofensive, am avut două ocazii de gol, le-am rata și pe alea, asta e. Nu îi mai prinde  noi pe Steaua cum i-am prins azi cu defensiva asta, dar dacă am fost fraieri ce să facem. Știam că e o apărare fără viteză și am venit cu o viteză în plus. Îmi pare rău de repriza a doua”, a declarat Gheorghe Mulțescu

Mulțescu, supărat după FCSB – Astra 1-0!

FCSB a învins-o pe Astra Giurgiu cu 1-0 și a urcat pe locul 2 în clasamentul Ligii 1 Betano. Trupa lui Mulțescu este pe poziția a 6-a și speră în continuare la play off. Antrenorul giurgiuvenilor știe și ce anume i-a lipsit pentru a câștiga acest meci. Și gazonul l-a supărat pe tehnicianul Astrei

„Ne-a lipsit valoarea lui Alibec, cu execuții, cu pase decisive. E un jucător care poate să tragă o echipă după el. Nu e posibil așa gazon, ne întoarcem la Daciadă. Vrem să facem performanță și terenul e de maniera asta. Cine a făcut treaba asta să raspundă”, a adăugat Gheorghe Mulțescu