Muntenegru-Lituania 2-0. Video cu rezumatul meciului din grupa României

10.09.2018 | 23:54

La Podgorica s-a jucat Muntenegru – Lituania 2-0, rezultat normal, pentru că că la această oră balticii sunt o reprezentativă modestă. După ce a obţinut egalul la Ploieşti, 0-0, în primul meci din grupa a 4-a a Diviziei C din noua competiţie, creată de UEFA, Liga Naţiunilor, naţionala bine aşezată în teren de Ljubisa Tumbakovic nu a avut nici cea mai mică emoţie în faţa Lituaniei. Totul s-a rezolvat încă din prima repriză. Mai corect spus în interval de 180 de secunde s-a scris istoria acestui meci.

Mai întâi a înscris căpitanul echipei, fundaşul lui Atletico Madrid, Savic, care a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 34, pentru ca în minutul 36 decarul gazdelor, Jankovic, să liniştească definitiv spiritele.

În urma acestui rezultat Muntenegru a acumulat patru puncte şi golaveraj 2-0, Lituania are 0 puncte şi 0-3 golaveraj. Ambele fac parte din grupa României, care a remizat la Belgrad, 2-2 cu Serbia şi are 2 puncte din primele două partide, în timp ce Serbia e la egalitate cu Muntenegru, 4 puncte.