VIDEO. Tătăruşanu urcă pe podium! Ce a făcut Ranieri în vestiar

Ligue 1, ciprian tatarusanu, goluri, Nantes, podium

Portarul Ciprian Tătăruşanu îşi continuă prestaţiile foarte bune la FC Nantes, deşi a primit gol în partida câştigată, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, cu echipa Guingamp. Titularul postului din naţionala României a avut o prestaţie solidă în meciul de pe Stade de la Beaujoire, iar Nantes a reuşit să urce pe podiumul din Ligue 1, fiind la cinci puncte de Paris Saint-Germain şi la două de AS Monaco.

În partida de sâmbătă, ”canarii” au deschis repede scorul prin nigerianul Collins Awaziem, în minutul 9, dar s-a văzut egalată în minutul 70, după contraatacul finalizat de senegalezul Abdoul Camara. Băieţii antrenorului italian Claudio Ranieri nu a depus armele şi a reuşit golul victoriei în minutul 86, prin francezul Abdoulaye Toure. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Tătăruşanu a primit doar 4 goluri la Nantes

Ciprian Tătăruşanu, în vârstă de 31 de ani, s-a aflat la meciul cu numărul nouă în poarta lui FC Nantes şi a primit doar al patrulea gol. Evoluţiile foarte bune ale goalkeeper-ului naţionalei României i-au adus multe elogii. El a fost introdus în echipa celor mai bune transferuri din Franţa, din ultimul mercato, alături de niume celebre precum Neymar şi Mbappe.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA D pentru a vedea toate rezultatele meciurilor de azi din Liga Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Cu Tătăruşanu în poartă, FC Nantes a ajuns la optulea meci fără înfrângere în campionatul francez. Pentru ”canari” urmează miercuri, de la ora 22:05, partida cu formaţia Tours, din liga secundă, în 16-imile de finală ale Cupei Ligii Franţei, iar sâmbătă, la ora 21:00, se va deplasa la Dijon pentru întâlnirea din etapa a 11-a din Ligue 1.