Naţionala României, subiect de glume pe internet în timpul meciului cu Spania: “Ăştia în galben de unde şi-au luat bilete să vadă meciul de pe teren!”

18.11.2019 | 23:11
Nationala Romaniei subiect de glume pe internet in timpul meciului cu Spania Astia in galben de unde siau luat bilete sa vada meciul de pe teren
Naţionala României, subiect de glume pe internet în timpul meciului cu Spania: "Ăştia în galben de unde şi-au luat bilete să vadă meciul de pe teren!"

Naţionala României a încasat patru goluri în prima repriză cu Spania, în ultimul meci din preliminariile pentru Euro 2020. Echipa lui Contra a devenit rapid subiect de glume pe internet după prestaţia jalnică din primele 45 de minute.

(P) Cota EXCLUSIVA Fortuna: 1,66 este cota pentru “1” la meciul Ţara Galilor – Ungaria. Vezi aici toate cotele!

Naţionala României, subiect de glume pe internet în timpul meciului cu Spania: “S-a înclinat terenul pe partea lui Tătăruşanu”

Pentru iberici au marcat Ruiz, Moreno de două ori şi Adrian Rus în proprie poartă. Chiar dacă meciul nu mai are nicio miză, situaţia fiind foarte clară în grupă, jocul “tricolorilor” arată mai rău ca oricând. Fostul dinamovist, Cristi Pulhac, a fost şi el sătul de evoluţia echipei lui Contra şi a reacţionat la pauză: „Mă așteptam la un alt meci. Au avut 5-6 ocazii cu Tătărușanu, i-au spart carcasa. Mă așteptam să nu obținem un rezultat bun, dar măcar să văd alt meci, nu un joc ca în spatele blocului”, a spus fostul dinamovist la Gsp.

Fanii României fac haz de necaz şi FANATIK vă prezintă câteva dintre glumele de pe internet din timpul meciului:

SURSA: KMKZ.RO