Poza zilei la CM2018 / Albacher

Neymar, purtat pe umeri de Paulinho! Brazilia, în sferturi la CM 2018

Autor: Eduard Nicolae Popa | 02.07.2018 | 20:24
Neymar, purtat pe umeri de Paulinho, după golul înscris împotriva Mexicului

Brazilia a reuşit o victorie clară în meciul cu Mexic, scor 2-0, şi a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de fotbal din Rusia. Neymar a fost vedeta naţionalei Selecao în meciul contra mexicanilor. Atacantul lui PSG a reuşit un gol şi o pasă decisivă, la reuşita lui Roberto Firmino. VEZI IMAGINILE ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS

După reuşita din faţa Mexicului, din minutul 51, fotbalistul lui Paris Saint-Germain a fost purtat pe umeri de Paulinho. A fost a doua reuşită a lui Neymar la acest Mondial, după golul marcat împotriva naţionalei din Costa Rica. A fost golul cu numărul 6 înscris de Neymar la Mondiale, după 4 reuşite la Mondialul din 2014, când fotbalistul a marcat câte o dublă contra Croaţiei şi Camerunului.