Neymar s-a bucurat pentru victoria lui Flamengo din Copa Libertadores, chiar dacă este supărat pe „Gabigol”, eroul finalei. VIDEO

Ionut Neamţu    Andrei Șchiopu
în Neymar
24/11/2019, 12:30
Neymar. Sursă foto: twitter

Neymar s-a bucurat pentru finala Copei Libertadores câștigate de Flamengo în fața lui River Plate cu 2-1, deși el a fost jucătorul lui Santos și în condițiile în care este certat cu Gabriel Barbosa, eroul brazilienilor, care a marcat ambele goluri în minutele 89 și 90+2.

Neymar s-a bucurat pentru victoria lui Flamengo

Neymar a postat pe Instagram un filmuleț în care se bucura pentru victoria lui Flamengo, care a câștigat a doua Copa Libertadores din istorie. Totuși, starul lui PSG este certat cu „Gabigol” pentru că acesta este iubitul lui Rafaella, sora lui Neymar.

În urmă cu o lună, la o fotografie postată de Neymar pe rețelele de socializare, brazilianul a acoperit fața lui Gabriel Barbosa cu o foaie A4 de pe un poster cu cei doi pe care cel mai scump fotbalist din lume îl avea agățat pe un perete.

Finala a avut un final neașteptat

Finala Copei Libertadores 2019 a avut un final neașteptat și a adus aminte de finala de Champions League dintre Manchester United și Bayern Munchen din sezonul 1998-1999. River Plate a condus din minutul 14 prin golul columbianului Raffael Borre, iar partida părea a fi decisă.

În minutul 89, Gabriel Barbosa a egalat, iar în minutul 92 același „Gabigol” a marcat pentru a doua oară și a adus trofeul în dreptul lui Flamengo. Nici nu a mai contat faptul că în minutul 97 a fost eliminat, pentru că imediat după arbitrul a fluierat finalul meciului.

Supărarea dintre Neymar și Gabriel Barbosa

Supărarea dintre Neymar și Gabriel Barbosa a început din momentul în care „Gabigol” a început să se vadă cu Rafaella, sora starului de la PSG. Între timp, cei doi au trecut printr-o despărțire și încă o împăcare, dar Neymar încă nu l-a putut ierta pe coechipierul său.

Gabriel Barbosa va reveni la Inter Milano în luna decembrie și speră să continue forma bună de la Flamengo și în Italia. „Gabigol” a marcat nu mai puțin de 31 de goluri în 37 de partide pentru Flamengo, de când a fost împrumutat de Inter în Brazilia și anume în ianuarie