Duckadam l-a propus la FCSB, dar Dică îl refuză. Ce zice antrenorul despre Ronaldo Deaconu

Înintea meciului Astra - FCSB, din Liga 1 Betano, care va avea loc duminică, 26 noiembrie, ora 20:45, Nicolae Dică a vorbit şi despre Ronaldo Deaconu.
Autor: Iuliana Spirache | 25.11.2017 | 14:40

Ronaldo Deaconu a avut o evoluţie foarte bună în victoria Concordiei Chiajna de pe terenul celor de la Juventus Bucureşti, scor 5-0, iar tânărul fotbalist al trupei din Ilfov a înscris şi cel de-al doilea gol al formaţiei sale, în minutul 38, după o fază excepţională – vezi detalii.

Atacantul în vârstă de 20 de ani din lotul formaţiei Concordia Chiajna a fost lăudat de Helmuth Duckadam, preşedintele de imagine al FCSB-ului, care a declarat că echipa lui Nicolae Dică are nevoie de jucători precum Ronaldo Deaconu – vezi detalii. După ce fostul mare portar al Stelei a comentat în ceea ce îl priveşte pe Deaconu, Nicolae Dică a vorbit şi el despre fotbalistul Concordiei, dar nu i-a dat mari speranţe că ar putea ajunge sub comanda lui.

Ce zice Dică despre un posibil transfer a lui Ronaldo Deaconu

“Deaconu este un jucător tânăr care a avut evoluţii bune la Concordia Chiajna în ultima perioadă, dar Steaua nu trebuie să aducă toţi jucătorii care au un joc bun sau două. El poate să ajungă la Steaua sau la o altă echipă mare dacă va avea evoluţii bune”, a spus Nicolae Dică în conferinţă de presă susţinută înainte de Astra – FCSB.

Ronaldo Deaconu a înscris golul de 2-0 pentru Concordia Chiajna în meciul cu Juventus Bucureşti, în minutul 38, după ce fotbalistul echipei din Ilfov a avut o execuţie senzaţională: şut cu piciorul stâng, de pe loc, de la aproximativ 20 de metri. Mingea a nimerit vinclul poţii lui Drăghia, iar goalkeeper-ul nu a avut nicio şansă.