Nicolae Dică, mesaj dur pentru Florinel Coman! „Mă bucur dacă s-a supărat”! Detalii și despre naturalizarea lui Gnohere

12.10.2018 | 18:52
Nicolae Dica mesaj dur pentru Florinel Coman Ma bucur daca sa suparat Detalii si despre naturalizarea lui Gnohere

Antrenorul FCSB-ului, Nicolae Dică nu a stat o clipă pe gânduri și a avut un mesaj dur pentru Florinel Coman! Jucătorul a făcut o adevărată criză de nervi în timpul meciului FCSB – Chiajna 0-1, din etapa cu numărul 11 din Liga 1 Betano. Florinel Coman a fost trimis la încălzire încă din prima repriză a întâlnirii, dar tehnicianul a decis să-l trimită pe teren abia în minutul 84. ”Băi, ăștia își bat joc de mine! M-au pus să mă încălzesc 80 de minute degeaba”, i-a spus Florinel Coman unui coleg cu două minute înainte de a fi băgat în joc.

Nu a durat prea mult și a venit și replica lui Nicolae Dică. „Nu s-a încălzit 80 de minute pentru că nu avea cum. S-a încălzit 10 minute în prima repriză și 20 în a doua. E foarte bine că a fost supărat, data viitoare când intră să joace și să dovedească faptul că merită să fie în echipă”, a declarat antrenorul FCSB-ului

Nicolae Dică, mesaj dur pentru Florinel Coman! Florinel Coman se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, contand pentru Liga 1 Betano, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 19 august 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Florinel Coman a marcat de nouă ori în tricoul FCSB-ului

Nicolae Dică, mesaj dur pentru Florinel Coman!

Nicolae Dică a vorbit și despre situația lui Gnohere. Francezul a semnat prelungirea contractului și i s-a oferit un salariu mai mare de către Gigi Becali. Antrenorul FCSB-ului spune însă că nici măcar nu s-a pus problema ca atacantul să fie naturalizat de Federația Română de Fotbal.  „I s-a mărit contractul lui Gnohere. Doar cei tineri au clauze de reziliere. Este un jucător de echipă cu un caracter bun. Nu găsești un alt atacant în România mai bun decât el. Nu ne-a întrebat nimeni despre naturalizarea lui. A glumit și el pe Instagram. Nu s-a pus niciodată problema”, a mai spus Nicolae Dică

Harlem Gnohere a semnat în 2017 cu FCSB și a reușit deja să marcheze de 27 de ori în tricoul roș albaștrilor. Inițial, atacantul a evoluat în Liga 1 Betano pentru rivala FCSB-ului, Dinamo. Nu mai puțin de 45 de meciuri a avut Gnohere pentru gruparea din Ștefan cel Mare.