Luana Martinescu    Traian Terzian
in Champions League
18/09/2019, 00:36
Nicolae Stanciu a alergat cel mai mult în meciul Inter Milano – Slavia Praga! Performanță uimitoare a românului GALERIE FOTO
Mijlocașul Nicolae Stanciu a avut cifre foarte bune în meciul Inter Milano - Slavia Praga, fiind jucătorul care a alergat cel mai mult

Mijlocașul Nicolae Stanciu a avut cifre foarte bune în meciul Inter Milano – Slavia Praga, fiind jucătorul care a alergat cel mai mult. Campioana Cehiei a produs prima supriză a zilei, reușind să plece neînvinsă de pe terenul formației italiene.

Nicolae Stanciu a alergat cel mai mult în meciul Inter Milano – Slavia Praga

Antrenorul campioanei Cehiei a decis să-l folosească pe Nicolae Stanciu în poziția de mijlocaș stânga, iar românul a avut o prestație solidă fiind jucătorul care a alergat cel mai mult în meciul Inter Milano – Slavia Praga.

Nicolae Stanciu, care a jucat toate minutele întâlnirii din prima etapă a grupelor Champions League, a parcirs 12,44 kilometri, fiind singurul fotbalist de pe teren care a trecut de bariera celor 12 kilometri. Internaționalul român a fost urmat în acest clasament de mijlocașii gazdelor Roberto Gagliardini (11,65 kilometri) și Stefano Sensi (11,63 kilometri) și de coechipierul său Tomas Soucek (11,61 kilometri).

Statisticile meciului Inter Milano – Slavia Praga

Peter Olayinka, eroul Slaviei la Milano

Slavia Praga a remizat în deplasare cu Inter Milano, scor 1-1, italienii reușind egalarea în minutele de prelungire. Eroul cehilor a fost nigerianul Peter Olayinka, atacantul care a avut până la 23 de ani o carieră incredibilă. La finalul jocului, specialiștii au lăudat și prestația avută de Stanciu.