Nicolae Stanciu, după meciul câștigat cu CFR Cluj: “Am avut mari emoții”

Francisc Oprea
in CFR Cluj
21/08/2019, 00:07
Nicolae Stanciu, după meciul câștigat cu CFR Cluj: "Am avut mari emoții"

CFR Cluj a pierdut manșa tur a play-off-ului Champions League. Campioana României a fost învinsă pe teren propriu, 0-1, de Slavia Praga, după golul marcat de Lukas Masopust în minutul 26. Trupa lui Dan Petrescu a trecut de două ori pe lângă egalare, prin Mario Rondon, cu un șut în bară și Billel Omrani, care a ratat un penalty în minutul 79. La finalul întâlnirii, Nicolae Stanciu a declarat că a avut emoții, având în vedere că a întâlnit o echipă românească, dar se recunoaște mulțumit de jocul prestat.

Nicolae Stanciu, mulțumit de prestația de la Cluj

La finalul meciului de la Cluj, Nicolae Stanciu, cel care a executat cornerul din care Slavia a reușit să marcheze unicul gol al partidei, s-a declarat mulțumit de jocul prestat de formația sa, dar recunoaște că victoria a fost norocoasă, având în vedere ocaziile mari pe care CFR le-a avut în a doua parte a jocului.

A fost un meci foarte greu, cel puțin pentru mine, am avut mari emoții, nu am vrut să joc împotriva unei echipe românești. Prima repriză noi am controlat, scorul la pauză a fost meritat, dar după pauză CFR a făcut o repriză foarte bună, dacă marcau era foarte greu în retur, acum avem un mic avantaj, sperăm să îl apărăm. De când am venit la Slavia lucrăm foarte mult fazele fixe și tot ce înseamnă scheme, mă bucur că azi ne-a ieșit, dar am avut și puțin noroc, Arlauskis a fost marcat, nu a putut vedea. Eu sunt mulțumit de prima repriză, a doua repriză a aparținut CFR-ului”, a declarat Stanciu.

După 0-1 la Cluj, CFR va juca returul dublei cu Slavia miercurea viitoare, în Cehia. În cazul eliminării, campioana României va juca în grupele Europa League.