Alexandru Năstase
in Fotbal international
19/04/2019, 22:44
Nicolae Stanciu, gol în campionat pentru Al Ahli! Ce reacție a avut comentatorul meciului. Video GALERIE FOTO
Nicolae Stanciu a marcat al doilea gol al celor de la Al Ahli

Nicolae Stanciu a reușit să înscrie primul său gol pentru Al Ahli în campionatul din Arabia Saudită! Fostul jucător al belgienilor de la Anderlecht Bruxelles și al cehilor de la Sparta Praga a stabilit scorul la pauză în meciul de pe teren propriu cu Al Wahda. Internaționalul român a marcat pentru 2-0, în prelungirile primului mitan. A fost o execuție simplă a lui Stanciu, un șut plasat din interiorul careului.

Nicolae Stanciu, gol în campionat pentru Al Ahli!

Întreaga acțiune s-a petrecut la ultima fază înainte de fluierul arbitrului. Stanciu a primit o pasă perfectă de la Djaniny şi l-a învins pe Mohamed Awad cu un şut cu latul. Mai mult de atât, mingea a trecut printre picioarele portarului, înainte de intra în plasă. De remarcat că scorul a fost deschis în minutul 17 al partidei. Omar Al Somah a înscris, de asemenea, în urma unei pase de gol semnată de același Djaniny, un jucător de 28 de ani din Insulele Capului Verde.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Al Somah a făcut dubla imediat după pauză, când Al Ahli s-a desprins la 3-0. De remarcat că golul înscris de Nicolae Stanciu a fost doar al doilea pentru Al Ahli în 13 jocuri. Prima reușită a venit într-un meci din Liga Campionilor Arabă, împotriva lui Al Wasl, echipă pe care o antrenează Laurențiu Reghecampf. Etapa trecută, Stanciu avut o prestație modestă, dar fanii i-au luat apărarea. Suporterii lui Al Ahli l-au acuzat pe antrenorul echipei că îl folosește prea puțin.