Nicolae Stanciu, primul gol pentru Slavia Praga! Execuție superbă a românului! Băluță a înscris și el cu Zizkov. VIDEO

10.07.2019 | 19:53
Nicolae Stanciu primul gol pentru Slavia Praga Executie superba a romanului Baluta a inscris si el cu Zizkov VIDEO

Nicolae Stanciu a semnat cu Slavia Praga în această vară, iar internaționalul român în vârstă de 26 de ani a reușit să îi cucerească pe suporterii echipei sale. Mijlocașul a reușit să înscrie primul său gol pentru Slavia Praga. VEZI VIDEO MAI JOS!

Nicolae Stanciu, primul gol pentru Slavia Praga

Slavia Praga s-a impus în fața celor de la Zizkov, scor 6-0, într-un meci amical jucat în cursul zilei de miercuri, iar Nicolae Stanciu și Alexandru Băluță au fost rezerve. Cei doi fotbaliști români au fost introduși pe teren pe parcursul partiei și nu au dezamăgit.

Van Buren M. a deschis scorul în minutul 2, iar Coufal a majorat avantajul după 8 minute. Yusuf și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în minutul 35. Alexandru Băluță a ratat un penalty în minutul 63, dar Nicolae Stanciu nu l-a iertat pe portarul celor de la Zizkov și a înscris primul său gol pentru Slavia Praga în minutul 65.

Băluță a marcat pe final de partidă

Băluță a reușit să îl învingă și el pe portarul Hrubes, cel care l-a înlocuit pe Soukup în minutul 27, cu un șut frumos din afara careului de 11 metri în minutul 86, iar Holes a închis tabela de marcaj. Slavia Praga s-a impus în fața celor de la Zizkov cu scorul de 6-0.

Echipele de start:

Zizkov: Soukup – Antl, Batioja, Bazal, Brezina, Capek, Guttiner, Halgos, Oplustil, Tusjak, Urbanec
Rezerve: Svorak, Filipe, Hrubes, Maksic, Sukennik

Slavia Praga: Kovar – Boril, Coufal, Hovorka, Husbauer, Kudela, Masopust, Soucek, Traore, Van Buren, Zmrhal
Rezerve: Băluță, Frydrych, Holes, Hromada, Kral, Markovic, Olayinka, Sevcik, Stanciu, Tecl, Yusuf, Zeleny