Nigeria – Argentina 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!

in CM 2018
26/06/2018, 22:57
Nigeria – Argentina 1-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! GALERIE FOTO
Nigeria – Argentina 1-2 la CM 2018

Nigeria – Argentina 1-2 s-a jucat în etapa a treia din Grupa D de la Campionatul Mondial 2018. Sud-americanii s-au calificat în optimile de finală după un meci de infarct, în care nigerienii au fost foarte aproape să-i elimine pe argentinieni.

Sud-americanii au pornit în forţă meciul şi şi-au impus jocul în primele minute. În minutul 14, Lionel Messi a marcat cu un şut din interiorul careului. Starul Barcelonei a mai avut o ocazie imensă în minutul 33, când a lovit bara.

Rojo, erou în Nigeria – Argentina 1-2 la CM 2018

După pauză, Nigeria a dat lovitura pe un contraatac. În minutul 49, Javier Mascherano l-a tras de tricoul, în careu, pe unul dintre jucătorii nigerieni şi Cuneyt Cakir a acordat un penalty după ce a consultat sistemul de arbitraj video. Victor Moses a transformat perfect lovitura de la 11 metri, după ce argentinieni au protestat intens la decizia arbitrului turc. În minutul 77, nigerienii au cerut o lovitură de la 11 metri, însă abitrul le-a refuzat africanilor penalty-ul. În minutul 86, Marcus Rojo a marcat cu un şut din interiorul carierei.