Nicio categorie

Noapte neagră: Cîrstea şi Niculescu, eliminate de la Indian Wells!

Noaptea de sîmbătă a fost una cu ghinion pentru româncele prezente la Indian Wells, atît Monica Niculescu, cît şi Sorana Cîrstea fiind învinse în turul doi....
09.03.2014 | 10:42

Makarova a fost o adversară mult prea puternică pentru Niculescu, dar chiar şi aşa, românca a luptat pînă în ultima clipă, fiind învinsă în setul decisiv, scor 7-5, 6-7, 3-6. Meciul a fost foarte echilibrat şi lung, cu o durată de 3 ore şi 15 minute.

Cealaltă româncă prezentă, Sorana Cîrstea, a fost învinsă surprinzător de Camila Giorgi, o jucătoare mai slab clasată, în două seturi, scor 7-6, 6-3.

Pentru aceste performanţe, cele două jucătoare vor fi recompensate cu 16.000 de dolari şi 35 de puncte.

Pe tabloul feminin de la primul turneu Premier Mandatory al anului, a mai rămas doar Simona Halep, care joacă duminică seară cu Lucie Safarova.